Praktyczny przewodnik w wyborze probiotyków

0
1029

Jak wybrać dobry probiotyk?

Aby być prawdziwym probiotykiem, produkt musi zawierać żywe i aktywne kultury bakteryjne i powinien wskazywać tyle samo na opakowaniu.

Ogólne zalecenie to wybór produktów probiotycznych zawierających co najmniej 1 miliard jednostek tworzących kolonie i zawierających rodzaj Lactobacillus, Bifidobacterium lub Saccharomyces boulardii, jedne z najbardziej badanych probiotyków. Ale być może będziesz musiał zagłębić się głębiej, ponieważ każdy rodzaj bakterii obejmuje wiele szczepów, które dają różne wyniki.

Na przykład jogurt jest wytwarzany z dwóch „starterowych” kultur bakteryjnych – Streptococcus thermophilus i Lactobacillus bulgaricus – ale bakterie te są często niszczone przez kwas żołądkowy i nie zapewniają żadnego korzystnego efektu, wyjaśnia dr Cresci. Jednak niektóre firmy dodają do produktu dodatkowe bakterie, więc sprawdź etykietowanie i wybierz produkty z bakteriami dodanymi do kultur startowych, radzi.

Czym tak właściwie jest probiotyk?

Probiotyki to żywe bakterie i drożdże, które są dla ciebie dobre, szczególnie dla układu trawiennego. Zwykle uważamy je za zarazki, które powodują choroby. Ale twoje ciało jest pełne bakterii, zarówno dobrych, jak i złych. Probiotyki są często nazywane „dobrymi” lub „pomocnymi” bakteriami, ponieważ pomagają utrzymać zdrowe jelito.

Probiotyki można znaleźć w suplementach i niektórych produktach spożywczych, takich jak jogurt. Lekarze często sugerują im pomoc w problemach trawiennych.

Sanprobi czy vivomixx – który probiotyk wybrać?

Probiotyki zyskały ostatnio dużą uwagę.

Te żywe organizmy zostały uznane za zapewniające wszelkiego rodzaju korzyści zdrowotne związane z funkcjonowaniem jelit i nie tylko (1 Trusted Source).

Jeśli chcesz je wykorzystać do poprawy własnego zdrowia, ważne jest, aby wziąć odpowiednie suplementy probiotyczne, aby uzyskać oczekiwane rezultaty.

W tym artykule szczegółowo opisano skutki probiotyków i przedstawiono zalecenia dotyczące suplementów, które rozwiązują określone problemy zdrowotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here