Żywność ekologiczna – czy jest warta swojej ceny?

0
879

Eko produkty – czy są zdrowsze i warte swojej ceny?

Pod względem wpływu na środowisko często mówi się, że dieta wegetariańska jest mniej szkodliwa. W rzeczywistości produkcja mięsa ma ogromny wpływ na środowisko, szczególnie dla owiec i bydła. Po pierwsze, ponieważ wyprodukowanie 1 kg mięsa wiąże się z wyższymi kosztami środowiskowymi niż produkcja np. 1 kg ziemniaków. Aby wyprodukować 1 kg wołowiny, zwierzęta muszą być karmione, pożywienie (zboża, siano itp.) Musi być hodowane, a także dużo wody. Zajmuje dużo miejsca i szczególne gleby w celu hodowli bydła. Konieczne jest następnie przekształcenie zwierzęcia w mięso konsumpcyjne (ubój, rozbiór, przetwarzanie, pakowanie…). Wszystko to przyczynia się do emisji gazów cieplarnianych i do konkretnego zanieczyszczenia. Jeśli chodzi o, powiedzmy, ziemniaki, wystarczy je sadzić, nawadniać i podawać pewne składniki odżywcze (na przykład poprzez nawozy).

Czym jest certyfikat ekologiczny?

Certyfikacja ekologiczna to proces certyfikacji producentów żywności ekologicznej i innych ekologicznych produktów rolnych. Zasadniczo każda firma bezpośrednio zaangażowana w produkcję żywności może uzyskać certyfikat, w tym dostawcy nasion, rolnicy, przetwórcy żywności, detaliści i restauracje. Mniej znanym odpowiednikiem jest certyfikacja tekstyliów ekologicznych (lub odzieży ekologicznej), która obejmuje certyfikację wyrobów włókienniczych wykonanych z włókien ekologicznych.

Najlepsze i największe sklepy ze zdrową żywnością

My Organic Grocery ułatwia klikanie produktów ekologicznych, wolnych od GMO, sprawiedliwego handlu, koszernych i innych. Możesz szybko zawęzić dość dużą listę produktów do tylko tych, które odpowiadają Twoim potrzebom.

Jedną interesującą cechą jest to, że istnieją produkty oznaczone „95% + ekologiczne” lub „70% + ekologiczne”. Mogą to być dobre wybory, gdy nie ma podobnych produktów całkowicie ekologicznych.

Oprócz produktów spożywczych istnieje duży wybór innych przydatnych rzeczy. Należą do nich kosmetyki i suplementy, a także produkty dla zdrowia, zwierzęta domowe, środki czystości, pierwsza pomoc i wiele innych. Zasadniczo jest to wszystko, czego można oczekiwać w zwykłym sklepie spożywczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here