Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

0
70

Dlaczego wypadają włosy?

Znalezienie włosów w szczotce jest normalne: tracimy. Ale jeśli ktoś zacznie tracić niezwykłą ilość włosów, może to być powodem do niepokoju.

Utrata włosów zwykle nie ma większego wpływu na Twój wygląd ani ciepło, ponieważ Twoja głowa ma dużo więcej do nadrobienia w codziennej utracie. Ale może być bardziej znaczący powód utraty włosów, gdy zaczniesz widzieć miejsca na skórze głowy lub łysinie.

Kiedy myślisz o wypadaniu włosów, możesz pomyśleć o czynnikach genetycznych, takich jak łysienie typu męskiego. Hormony, problemy z tarczycą i inne choroby mogą również powodować wypadanie włosów.

Więc jakie są te różne przyczyny i skąd wiesz, czy to oni są winni twojego nadmiernego zrzucania?

Dieta wspomagająca walkę z wypadaniem włosów

Włosy stale rosną i są zastępowane, a mieszki włosowe nieustannie tworzą nowe włosy z substancji odżywczych w ciele.

Jedzenie, które ludzie jedzą, wpływa na wzrost włosów i ich jakość. Niektóre białka, tłuszcze, witaminy i minerały są szczególnie ważne dla silnych, zdrowych włosów.

Zróżnicowana, pożywna dieta może również poprawić zdrowie paznokci i skóry. Zmiany będą najbardziej widoczne u osób, które wcześniej miały niedobory witamin lub składników odżywczych. Mimo to uzyskanie pozytywnych wyników w zakresie wzrostu włosów może chwilę potrwać.

American Academy of Dermatology szacuje, że ludzie tracą 50–100 włosów każdego dnia. Krótko potem nowe włosy odrastają z tych samych mieszków włosowych. Włosy na głowie zwykle rosną około 6 cali rocznie.

Poniższe sekcje poświęcone są najważniejszym składnikom odżywczym dla wzrostu włosów i tym, które produkty je zawierają.

Przyczyny wypadania włosów u mężczyzn

Wypadanie włosów może mieć wpływ tylko na skórę głowy lub całe ciało. Może być wynikiem dziedziczności, zmian hormonalnych, stanów medycznych lub leków. Każdy może doświadczyć utraty włosów, ale częściej występuje u mężczyzn.

Łysienie zwykle odnosi się do nadmiernego wypadania włosów z głowy. Dziedziczna utrata włosów z wiekiem jest najczęstszą przyczyną łysienia. Niektórzy ludzie wolą, aby ich wypadanie włosów przebiegało bez leczenia i nie było ukryte. Inni mogą pokryć to fryzurami, makijażem, czapkami lub szalikami. I jeszcze inni wybierają jeden z dostępnych zabiegów, aby zapobiec dalszemu wypadaniu włosów i przywrócić wzrost.

Przed kontynuowaniem leczenia wypadania włosów porozmawiaj z lekarzem na temat przyczyny wypadania włosów i opcji leczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here