Oczyszczacze powietrza – skuteczny sposób na walkę ze smogiem – Zdrowie i dieta

0
2752
W sam raz na festiwal świateł w Diwali stolica Indii jest pokryta gęstą chmurą dymu, która sprawia, że ​​oddychanie jest prawie niemożliwe. Gęsty ruch drogowy jest jedną z przyczyn bardzo złego powietrza.

Drugą przyczyną są płonące pola w okolicznych stanach, gdzie kilka tygodni temu rolnicy zaczęli przygotowywać pola do następnego siewu poprzez cięcie i palenie. A teraz na Diwali Festival of Lights.

Świece i lampy naftowe są zapalane we wszystkich domach, aby świętować zwycięstwo światła nad cieniem, zgodnie z tradycją hinduską, jako analogię do zwycięstwa dobra nad złem. Biorąc pod uwagę związane z tym zanieczyszczenie powietrza, jest odwrotnie. W wiele dni wizyta w szkole – jak w przypadku tej dziewczyny – jest możliwa tylko z respiratorem.

Pierwszy alarm smogowy w historii

17 stycznia 1979 r. Pierwszy Smog alarm został wydany w Niemczech. Obywatele zostali poinformowani drogą radiową o wyjątkowej sytuacji: kierowcy powinni zostawić swoje samochody, a osoby chore na układ krążenia i astmę powinny pozostać w domu.

Ale co rozumiesz przez smog? Słowo smog składa się z dwóch angielskich słów Smoke (dym) i Fog (mgła) razem. Smog to silna kumulacja zanieczyszczeń powietrza, ale także promieniowania (tak zwany elektrosmog). Jeśli zanieczyszczenia zawarte w powietrzu nie mogą już przedostać się do wyższych warstw powietrza z powodu wymiany ciepła i pogody (tak zwane odwrócenie), łatwo powstaje smog.

Zimą może wystąpić tzw. Kwaśny smog, zwłaszcza w dolinach, które zawierają przede wszystkim dwutlenek siarki i pył, ale także tlenki azotu i tlenek węgla.

Smog Metropolitalny

Głównie rozróżnia smog między typami smogów w Londynie i Los Angeles. Smog londyński występuje głównie w okresie od listopada do stycznia w obszarach metropolitalnych stref umiarkowanych. Tak samo jest z nami, przede wszystkim w Berlinie, Hamburgu, Hanowerze i Zagłębiu Ruhry.

Najczęstsze zanieczyszczenia to: dwutlenek siarki, cząstki sadzy i tlenek węgla. Smog w Los Angeles charakteryzuje się tym, że występuje w bardziej subtropikalnych obszarach od lipca do września. Najczęstsze zanieczyszczenia to: tlenki azotu, węglowodory, tlenek węgla, a zwłaszcza ozon.

Ozon powstaje w intensywnym świetle słonecznym w wyniku reakcji tlenków azotu i węglowodorów z tlenem z powietrza. Teraz pojawia się dość konkretne pytanie: co można zrobić przeciwko smogowi? Przemysł i samochody są głównymi winowajcami smogu. Poprzez kominy i rury wydechowe niebezpieczne zanieczyszczenia przedostają się do atmosfery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here