Jak odczytywać wyniki badań na mikroflorę jelitową?

0
245

Czym jest mikroflora jelitowa?

Ludzka mikroflora przewodu pokarmowego, znana również jako flora jelitowa lub mikroflora jelitowa, to mikroorganizmy żyjące w przewodzie pokarmowym człowieka. Wiele zwierząt innych niż ludzie, w tym owady, jest żywicielem wielu mikroorganizmów, które również znajdują się w przewodzie pokarmowym. Metagenom żołądkowo-jelitowy człowieka stanowi agregat wszystkich genomów mikroflory jelitowej. Jelito jest jedną niszą zamieszkałą przez ludzką mikroflorę.

Dieta jelitowa

Nie ma specjalnej diety zalecanej w leczeniu nieswoistych zapaleń jelit (IBD), ale niektóre osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna lub wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego radzą sobie ze zmianami diety i dietą o niskiej zawartości pozostałości lub niskiej zawartości błonnika, która obejmuje:

  • Jedzenie mniejszych i częstszych posiłków
  • Przyjmowanie witamin i innych suplementów diety
  • Unikanie problemów lub wyzwalanie pokarmów, takich jak tłuste i smażone potrawy, mięso, pikantne potrawy, pamiętnik i pokarmy bogate w błonnik, ponieważ często wywołują objawy wzdęcia, biegunki oraz bólu brzucha i skurczów.

Osoby z chorobą Leśniowskiego-Crohna mogą mieć trudności z tolerowaniem produktów mlecznych z powodu nietolerancji mleka (nietolerancja laktozy). Są również bardziej podatne na niedobory żywieniowe z powodu braku wchłaniania składników odżywczych w jelicie. Jeśli masz IBD, omów wszelkie zmiany diety z lekarzem, zarejestrowanym dietetykiem, dietetykiem lub innym pracownikiem służby zdrowia.

Jak wykonać badanie flory bakteryjnej jelit?

Chociaż na rynku istnieje obecnie wiele zestawów do testowania bakterii jelitowych, nie wszystkie mogą zawierać takie same informacje jak Viome. Zestaw testowy bakterii jelitowych firmy Viome jest niezwykle wszechstronny i pokazuje niezbędne informacje, które poprawią samopoczucie. Może wskazać dokładne i dokładne poziomy różnych rodzajów drobnoustrojów w jelitach. Uzbrojeni w tę istotną informację, będzie można zobaczyć, które drobnoustroje należy zwiększyć lub zmniejszyć. Możesz to osiągnąć, jedząc odpowiednie pokarmy i eliminując inne, które okazały się szkodliwe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here