Przetargi na specjalistyczny sprzęt medyczny. Ultrasonografy przenośne Sonoscape sprzedaż. Używane ultrasonografy z kolorowym dopplerem – Zdrowie i dieta

0
2

Oprócz ogromnego rozwoju elektronicznej technologii pomiaru mikroelektronicznego przyczyną ogromnego ożywienia w zastosowaniach ultradźwiękowych jest przede wszystkim zwiększona znajomość właściwości fizycznych.
Zastosowanie ultradźwięków w medycynie

Od zawsze lekarze chcieli „zajrzeć do wnętrza” ludzi bez konieczności ich rozcinania. Zostało to osiągnięte po raz pierwszy po odkryciu promieni rentgenowskich w 1895 r. Diagnostyka ultradźwiękowa została opracowana równolegle z diagnostyką rentgenowską. Często jest to łatwiejsze i tańsze. W badaniach ultrasonograficznych dźwięk odbity na interfejsach materiałów o różnych opornościach akustycznych umożliwia zbudowanie obrazu.

Wymagania dotyczące rozwoju zastosowania ultradźwięków oparto na wiedzy fizycznej i podstawach. W zastosowaniu ultradźwięków wykorzystuje się podstawowy biofizyczny mechanizm interakcji promieniowania stosowanego z żywym organizmem.

Używany sprzęt medyczny

Stan komercyjnie dostępnego sprzętu do terapii ultradźwiękowej i diagnostycznego USG umożliwia stosowanie ultradźwięków w wielu dziedzinach i przewyższa inne metody w różnych dziedzinach, np. w pomiarze owoców w macicy lub sonograficznej weryfikacji kamieni, które nie dają cienia na zdjęciu rentgenowskim. Zastosowanie ultradźwięków to nieinwazyjne i niejonizujące testy i gojenie.

Dalsze zastosowania w medycynie, ultradźwięki w: gojeniu oczu – narządach wewnętrznych – diagnostyka brzucha – w celu ustalenia nieprawidłowości wątroby – do badania pęcherzyka żółciowego i nerek – w pęcherzach – do badania śledziony i trzustki – ginekologia – w zaburzeniach krążenia – dla serca badanie – w zmianach patologicznych (np. guzach) – w położnictwie i podczas ciąży oraz badanie stawów.

Ultradźwięki są również stosowane w wielu procesach zapalnych i chorobach. W procesach degermatywnych, np. W stawach zastosowanie ultradźwięków pozwala uzyskać dobre wyniki gojenia. Również w usuwaniu kamienia nazębnego u ludzi i zwierząt, zastosowanie ultradźwięków

Spirala w macicy

Nowoczesne systemy opracowywania obrazów z powodzeniem wytwarzają dobre trójwymiarowe obrazy, jak pokazują sąsiednie obrazy z howstuffworks.

USG Dopplera w celu ustalenia przepływu krwi

Badania ultrasonograficzne dopplerowskie wykorzystują efekt Dopplera. Gdy obiekt odbijający oddala się od transceivera, częstotliwość echa obniża się, poruszając się w jego kierunku, częstotliwość wzrasta, służy to do badania prędkości krwi w sercu lub w dużych tętnicach, jak na sąsiednim obrazie HowStuffWorks.

Sprzęt medyczny używany

W medycynie weterynaryjnej urządzenie ultradźwiękowe musi spełniać specjalne wymagania, ponieważ wizyty domowe często wymagają ambulatoryjnego użycia urządzenia ultradźwiękowego. W tym przypadku wymagane są ważne funkcje, takie jak akumulator o długiej żywotności, ale także specjalne sondy. Przedział cenowy jest tutaj, w zależności od producenta, od około 10 000 do 25 000 euro netto.

Jest również istotne, czy potrzebne jest urządzenie czarno-białe, czy kolorowy Doppler. Główna różnica polega na cenie i rozmiarze urządzenia. Podczas gdy urządzenia ultradźwiękowe S / W są już dostępne od 5000 euro netto, kolorowy Doppler w wyższym segmencie cenowym wynosi około 6000 do 8500 euro netto. Wielu znanych producentów urządzeń ultradźwiękowych do medycyny ludzkiej ma również sprzęt dla weterynarii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here