Najlepsze soki wspomagające walkę z anemią

0
748

Jak przygotować zdrowy sok z buraków na anemię?

Składniki:

1 burak
1-2 pomarańcze
1 duża marchewka
7-8 liści mięty

Przygotowanie:

1. Na początek umyj i obierz buraki i marchewkę. Przetnij oba składniki na pół i dodaj je do sokowirówki wraz z liśćmi mięty. Wyciągnij sok z dwóch składników.

2. Teraz pokrój pomarańcze na pół i wyciągnij sok za pomocą wyciskarki do pomarańczy. Wymieszaj ten sok z płynnym ekstraktem z buraków i marchwi i dodaj czarną sól, aby poprawić jego smak. Nalej do szklanki i rozkoszuj się dobrocią tej rozkoszy.

Naturalne produkty bogate w żelazo

Szpinak może nie dać ci nadludzkiej siły do walki z złoczyńcami, takimi jak nemezis Popeye Bluto, ale ta liściasta zieleń i inne produkty zawierające żelazo mogą pomóc w walce z innym typem wroga – anemią z niedoboru żelaza.

Niedokrwistość z niedoboru żelaza, najczęstszą postacią niedokrwistości, jest zmniejszenie liczby czerwonych krwinek spowodowane zbyt małą ilością żelaza. Bez wystarczającej ilości żelaza twoje ciało nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości hemoglobiny, substancji w czerwonych krwinkach, która umożliwia im przenoszenie tlenu do tkanek organizmu. W rezultacie możesz czuć się słaby, zmęczony i drażliwy.

Około 20% kobiet, 50% kobiet w ciąży i 3% mężczyzn nie ma wystarczającej ilości żelaza w organizmie. W wielu przypadkach rozwiązaniem jest spożywanie większej ilości produktów bogatych w żelazo.

Czym skutkuje podwyższone żelazo w organizmie?

Dziedziczna hemochromatoza (he-moe-kroe-muh-TOE-sis) powoduje, że twoje ciało absorbuje zbyt dużo żelaza z pożywienia. Nadmiar żelaza jest magazynowany w narządach, szczególnie w wątrobie, sercu i trzustce. Nadmiar żelaza może prowadzić do stanów zagrażających życiu, takich jak choroby wątroby, problemy z sercem i cukrzyca.

Geny wywołujące hemochromatozę są dziedziczone, ale tylko u niewielkiej liczby osób, które mają geny, występują poważne problemy. Objawy dziedzicznej hemochromatozy zwykle pojawiają się w wieku średnim.

Leczenie obejmuje regularne usuwanie krwi z organizmu. Ponieważ znaczna część żelaza w organizmie jest zawarta w czerwonych krwinkach, leczenie to obniża poziom żelaza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here