Na co pomaga sok z pokrzywy?

0
824

Dieta na anemię

Plan diety na niedokrwistość musi obejmować zdrową równowagę produktów bogatych w żelazo, takich jak warzywa liściaste, chude mięso, orzechy i nasiona oraz wzbogacone płatki śniadaniowe. Ważne jest również, aby uwzględnić żywność, która może poprawić wchłanianie żelaza przez organizm i unikać żywności, która może zakłócać ten proces.

Jak zrobić sok z pokrzywy

Pokrzywy to potęgi odżywcze. Stanowią doskonały wybór dla zielonych soków! Mają ogromną wartość odżywczą i medyczną!

  • Pokrzywy świetnie nadają się do detoksykacji.
  • Pomagają oczyścić wątrobę i nerki oraz gromadzą krew za pomocą żelaza.
  • Pokrzywy są bogate w witaminy, minerały i inne składniki odżywcze.

Mam linki do artykułów szczegółowo opisujących ich korzyści zdrowotne na końcu tego postu. Mam nadzieję, że poświęcisz trochę czasu na przeczytanie o pokrzywie i zachęcisz je do dodania ich do wiosennych zielonych soków!

Sok z pokrzywy – przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią: Pokrzywa jest PRAWDOPODOBNIE NIEBEZPIECZNA w czasie ciąży. Może stymulować skurcze macicy i powodować poronienie. Najlepiej jest również unikać pokrzywy, jeśli karmisz piersią.

Cukrzyca: Istnieją dowody, że pokrzywa nad częściami ziemi może obniżyć poziom cukru we krwi. Może to zwiększyć ryzyko niskiego poziomu cukru we krwi u osób leczonych z powodu cukrzycy. Ostrożnie monitoruj poziom cukru we krwi, jeśli masz cukrzycę i używaj pokrzywy.

Niskie ciśnienie krwi: Pokrzywa nad częściami ziemi może obniżyć ciśnienie krwi. Teoretycznie pokrzywa może zwiększać ryzyko zbyt niskiego spadku ciśnienia krwi u osób podatnych na niskie ciśnienie krwi. Jeśli masz niskie ciśnienie krwi, przed rozpoczęciem leczenia skonsultuj pokrzywę ze swoim lekarzem.

Problemy z nerkami: naziemne części pokrzywy wydają się zwiększać przepływ moczu. Jeśli masz problemy z nerkami, przed rozpoczęciem leczenia przedyskutuj pokrzywę z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here