Zakup ultrasonografu – o czym należy pamiętać? – Zdrowie i dieta

0
3159

Badanie ultrasonograficzne, co oni wtedy robią? Dla dzieci do 12 lat (dla dzieci powyżej 12 lat obowiązują preparaty dla dorosłych). Za pomocą tej broszury możesz przygotować się do badania ultrasonograficznego z dzieckiem. Informacje dla rodziców. Dlaczego ta broszura?

Ta broszura jest narzędziem do przygotowania dziecka do przyszłego badania ultrasonograficznego. Niepokój, napięcie i nieznajomość badań lekarskich mogą powodować zakłócenia i niepewność dla Ciebie i Twojego dziecka. Lęk i lęk wpływają na zdolność dziecka do udziału w badaniu. Dlatego ważne jest, abyś Ty i Twoje dziecko byli dobrze poinformowani i wiedzieli, jak przeprowadzane jest badanie. Zwiększa to szansę, że Twoje dziecko będzie mniej spięte podczas egzaminu.

Niestety dobre przygotowanie nigdy nie gwarantuje, że Twoje dziecko nie będzie się bać testu. Najlepiej zacząć od przygotowania na kilka dni przed egzaminem. Zawartość broszury. Prostym językiem i przy pomocy zdjęć wyjaśniono tak jasno, jak to możliwe, co stanie się przed badaniem, w jego trakcie i po nim. Równie duży nacisk położono na to, co dziecko poczuje i zobaczy. We wstępie przedstawiamy dodatkowe informacje na temat badania.

Co to jest USG?

USG to całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe badanie. Za pomocą fal dźwiękowych obrazy są pobierane z badanego ciała. Ten obraz dostarcza informacji na temat kształtu, struktury i lokalizacji narządów w badanym obszarze.

Przygotowania zapewniają optymalne przeprowadzenie badań. Ważne przygotowanie dla twojego dziecka jest zaznaczone poniżej: Do badania ultrasonograficznego górnej części brzucha, takiego jak woreczek żółciowy, wątroba lub trzustka, najlepiej jest, jeśli dzieci poniżej 12 roku życia są trzeźwe. Można tego dokonać, nie pozwalając dziecku jeść trzy godziny przed egzaminem. Woda pitna jest dozwolona. Dzięki ultradźwiękom obejmującym wyłącznie nerki nie jest wymagane specjalne przygotowanie.

Jak przygotowujesz się z dzieckiem?

Poniższy preparat jest ważny do badania ultrasonograficznego dolnej części brzucha, na przykład pęcherza lub narządów płciowych. Nie ma szkolenia dla chłopców. o Następujące preparaty dotyczą dziewcząt: Twoje dziecko musi mieć pełny pęcherz podczas badania narządów płciowych. Możesz dostać pełny pęcherz, każąc dziecku wypić kilka szklanek wody na półtorej godziny przed badaniem. Dzieci poniżej 12 lat; 4 szklanki wody. Twoje dziecko powinno starać się nie chodzić do toalety przez półtorej godziny przed badaniem, aby pęcherz pozostał pełny do czasu badania. Do innych badań ultrasonograficznych nie jest wymagane specjalne przygotowanie.

Najlepiej powierzyć innym dzieciom opiekę nad kimś innym, abyś mógł poświęcić dziecku pełną uwagę. Wyprysk. Radiolog ocenia zdjęcia. Wysyła raport na ten temat do lekarza prowadzącego. Lekarz omówi z tobą wynik. Jeśli po przeczytaniu tych informacji masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z oddziałem radiologii.

Niedługo pójdziesz do szpitala. Może Cię to zainteresować. Ta broszura wyjaśnia, co się stanie. Twój lekarz lub technik laboratoryjny chciałby zobaczyć wnętrze twojego żołądka. On lub ona upewnia się, że wnętrze twojego żołądka pojawia się na ekranie telewizora. Nazywają to w szpitalu: „echo”. Ta broszura wyjaśnia, w jaki sposób to zabrzmi. Szpital

USG wykonuje się w specjalnym pokoju w szpitalu. Kiedy wchodzisz do tego pokoju z mamą lub tatą, zapoznaj się z poniższymi informacjami. Pani lub dżentelmen w środku. Urządzenie z telewizorem. Musisz uważnie obserwować, ponieważ w pokoju jest trochę ciemno. W ten sposób lekarz lub technik laboratoryjny może dobrze monitorować ekran telewizora.

Czy potrafisz rozpoznać wszystko?

Pokój do badania ultrasonograficznego. Pokój śledczy. Możesz położyć się na łóżku i położyć na plecach. Mama lub tata mogą stać przy tobie. Twój lekarz lub technik laboratoryjny powie ci dokładnie, co robić. Płaskie pudełko. W pobliżu łóżka, na którym leżysz, znajduje się urządzenie. To urządzenie ma płaskie białe pudełko. Lekarz nakłada teraz trochę żelu na brzuch. To jest trochę zimno.

Masz tu trochę żelu na brzuchu. Pozwól mi zapytać Teraz lekarz lub technik laboratoryjny przewróci płaskie białe pudełko na brzuch. To wcale nie boli, ale tylko trochę zimno. Może powinieneś się śmiać, bo to swędzi. To płaskie białe pudełko służy do pocieszenia na brzuchu. Jeśli twój lekarz lub technik laboratoryjny uderzy cię w brzuch twoim pudełkiem, może zobaczyć wnętrze twojego brzucha na telewizorze. Telewizory przy łóżku, więc może rzucisz okiem na siebie. Wnętrze brzucha można teraz oglądać w telewizji

Co sie dziejeJeśli lekarz lub technik laboratoryjny zobaczył wystarczająco dużo na ekranie telewizora, USG zostało wykonane. Żel jest szczotkowany przez żołądek ręcznikiem. Możesz wstać z łóżka i gotowe! To było badanie ultrasonograficzne. Mamy nadzieję, że niewiele wiesz o tym, co się teraz stanie. Jeśli nadal nie wiesz lub nie rozumiesz rzeczy, zawsze możesz je zapytać. Lub do matki, ojca, lekarza lub technika laboratoryjnego w szpitalu. Po prostu szczotkuj i gotowe!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here