Czy cukrzyca jest uleczalna?

0
649

Cukrzyca – objawy

Cukrzyca jest zaburzeniem metabolicznym, które występuje, gdy poziom cukru we krwi (glukozy) jest zbyt wysoki (hiperglikemia). Glukoza jest tym, czego organizm używa do energii, a trzustka wytwarza hormon zwany insuliną, który pomaga przekształcić glukozę z spożywanego pokarmu w energię. Kiedy organizm albo nie wytwarza wystarczającej ilości insuliny, wcale jej nie produkuje, albo organizm staje się odporny na insulinę, glukoza nie dociera do komórek, aby wykorzystać je na energię. Powoduje to stan zdrowia określany jako cukrzyca.

Czy leczenie cukrzycy jest kosztowne?

Cukrzyca jest powszechną chorobą. Jednak wielu może zaskoczyć i zmusić ich do płacenia rachunków medycznych.

Ze względu na złożoność stanu i szeroki zakres kosztów związanych z leczeniem konieczny jest plan finansowania. Ubezpieczenie zdrowotne jest oczywiście jedną z podstawowych metod pomocy. Ale nie każdy ma odpowiedni zakres ubezpieczenia
koszty – nie mówiąc już o gotówce z gotówki, którą można umieścić na ladzie za każdym razem.

Otwarcie konta oszczędnościowego, szczególnie o dużym zainteresowaniu, może być opłacalną inwestycją w konsekwentne zarządzanie chorobą dzisiaj i w przyszłości.

Jak leczyć cukrzycę?

Głównym celem w leczeniu cukrzycy typu 1 i typu 2 jest kontrolowanie poziomu cukru we krwi (glukozy) w normalnym zakresie, przy minimalnym wzroście poziomu niskiego lub wysokiego.

Cukrzyca typu 1 jest leczona:

  • insulina,
  • ćwiczenia i
  • dieta cukrzycowa typu 1.

Cukrzyca typu 2 jest leczona:

  • Najpierw redukcja masy ciała, dieta cukrzycowa typu 2 i ćwiczenia
  • Leki na cukrzycę (doustne lub wstrzykiwane) są przepisywane, gdy środki te nie kontrolują podwyższonego poziomu cukru we krwi cukrzycy typu 2.
  • Jeśli inne leki staną się nieskuteczne, można rozpocząć leczenie insuliną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here