Pheroamore: poznaj wzbudzające pożądanie właściwości feromonów! – Zdrowie i dieta

0
110

Kto nie chciałby być nie do odparcia dla płci przeciwnej? Ale niestety nie działa między każdym mężczyzną i każdą kobietą, ponieważ nie każdy może „wąchać” go.

Jednak producenci perfum uznali potrzebę i opracowali odpowiednie wody zapachowe zawierające ludzkie atraktanty seksualne, które zostały zaprojektowane w celu zwiększenia atrakcyjności użytkownika i przyciągnięcia zainteresowania płci przeciwnej. Ale czy takie perfumy naprawdę mogą dostarczyć to, co obiecują?

Zasadniczo ten pomysł nie jest niczym nowym, ponieważ producenci perfum zawsze umieszczali swoje perfumy w feromonach zwierzęcych, takich jak piżmo azjatyckiego jelenia piżmowego, w nadziei, że seksualne atraktanty zwierząt będą miały podobny efekt u ludzi.

Nie wszyscy mówią pozytywnie o całym feromonie

Jeden z tych perfum, który powinien spełniać dokładnie ten cel, nazywa się na przykład „Realm”, co zostało już wypróbowane przez niektórych testerów hobbystycznych. Wynik nie był jednak znaczący. Podczas gdy niektórzy mężczyźni donosili o sukcesach, ponieważ kobiety wpadały w tłumy wokół nich, inni twierdzili, że kobiety częściej podsuwają nosy lub po prostu je ignorują.

Teraz oczywiście pojawia się pytanie, czy było to spowodowane perfumami o seksapilu, czy tylko wyglądem i pewnością siebie niektórych osób. Dokładniejsze wyniki mogą przynajmniej nie zostać naukowo udowodnione.

Mówi się, że niektóre zapachy sprawiają, że nie można się oprzeć. Przynajmniej tak mówi nauka. Zwłaszcza w przemyśle perfumeryjnym często stosuje się termin „feromon”. Co to dokładnie jest z feromonami, ale w rzeczywistości nie zostało jeszcze zbadane.

Termin „feromon” został wymyślony przez dwóch naukowców Petera Karlsona i Martina Lüschera. Z potu i innych płynów ustrojowych wydobyli mieszankę zapachową, którą można rozpylać.

Feromony mogą wyzwalać cykl seksualny

To, czy naturalnie występują feromony w ciele, nie zostało udowodnione. Elmar Krause, fizjolog komórkowy w Instytucie Fizjologii w Homburgu, wyjaśnia: „Feromony to substancje chemiczne, które są tworzone przez jeden konkretny organizm i wywołują reakcję szarpnięcia kolana u innego osobnika tego samego gatunku”. Substancje przedostają się głównie do nosa poprzez ukierunkowany wdychany tlen. Stamtąd bodziec chemiczny wchodzi następnie do tak zwanego układu limbicznego, w którym następuje zmiana.

Według Krause zmiana ta może przybierać różne formy: fizycznie, na przykład inicjowanie procesów wzrostu i rozwoju lub wyzwalanie cyklu seksualnego. „Lub zmiany w ludzkich zachowaniach” – mówi Krause.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here