Jak pomóc sobie przy bolącym kręgosłupie? Ćwiczenia zdrowy kręgosłup Białystok. Klinika, gabinet leczenia kręgosłupa Poznań – Zdrowie i dieta

0
5
Każdego dnia kręgosłup jest bardzo zestresowany. W większości przypadków ból pleców ma podłoże mechaniczne: mogą to być skurcze mięśni, zaburzenia stawów między dwoma kręgami (przepuklina dysku, kręgozmyk) lub zwyrodnienie stawów (które występuje głównie po 40 roku życia).

Ból pleców może objawiać się, gdy pozostajesz w złej pozycji przez długi czas, ale także w przypadku nieprawidłowych ruchów podczas wykonywania czynności (w tym przypadku mówimy o bólu krzyża, intensywnym i nagłym bólu) lub w przypadku szokuj fizyczne lub powtarzające się gesty. Istnieją inne czynniki, które mogą wyjaśnić jego wygląd: brak aktywności fizycznej (brak toniczności mięśnia lędźwiowego, brak toniczności opaski brzusznej, brak miękkości ischio-cruralis), nadwaga, stres …

Ćwiczenia na bolący kręgosłup

 Wykonaj 4 ćwiczenia, aby wzmocnić mięśnie u podstawy pleców, zaprojektowane przez naszego eksperta w dziedzinie kulturystyki. Proste i skuteczne, możesz je ćwiczyć bez trudności. Aby wygodnie trenować, zalecamy stosowanie maty podczas wykonywania ruchów naziemnych. Aby poczuć korzyści, wykonuj je 2–3 razy w tygodniu.

Zasady:

Wykonuj te ćwiczenia szeregowo. Powtórz je 4 razy, aby uzyskać 15-20 minutowy trening.
Dla każdego ćwiczenia utrzymuj wysiłek przez 40 sekund; i daj sobie 30 sekund regeneracji między rokiem a rokiem.
Zakończ serię 3 minutami rozciągania.
Te podstawowe ćwiczenia nie są zalecane dla osób z nadmiernym wyboczeniem lędźwiowym. W razie wątpliwości nie wahaj się skonsultować z lekarzem.
Ćwiczenie 1: naziemny odcinek lędźwiowy
Ćwiczenie 2: podnoszenie przeciwnych ramion i nóg
Ćwiczenie 3: skłon na prostych nogach i ramionach
Ćwiczenie 4: brzuszna ławka zespołu brzucha

Kto jest fizjoterapeutą?

Fizjoterapeuta jest pracownikiem służby zdrowia posiadającym dyplom i kwalifikacje do wykonywania zawodu. W rzeczywistości, aby chronić zdrowie obywateli, osoby ćwiczące fizjoterapię we Włoszech muszą posiadać wiedzę i umiejętności weryfikowane poprzez zdanie egzaminu państwowego.

Fizjoterapeuta działa zarówno w zakresie profilaktyki, jak i rehabilitacji, oceniając i lecząc dysfunkcje występujące w obszarach ruchliwości, wyższych i trzewnych funkcji korowych, w wyniku zdarzeń patologicznych, wrodzonych i nabytych.

Fizjoterapeuta to osoba, która pracuje w szpitalach, specjalistycznych ośrodkach i domach opieki, a nawet samodzielnie prowadząc prywatny gabinet fizjoterapii.

Jak wybrać odpowiedni gabinet fizjoterapii?

Oto kilka porad:
1) poproś lekarza o radę, która może wskazać nazwiska wykwalifikowanych fizjoterapeutów pracujących w okolicy;
2) zapytać o tytuł zawodowy posiadany przez wybranego specjalistę, a następnie sprawdzić, czy dyplom został wydany przez uniwersytet polski, a w przypadku dyplomu zagranicznego, że został uznany przez Ministerstwo Zdrowia;
3) zweryfikować rejestrację w reprezentatywnym stowarzyszeniu fizjoterapeutów;
4) sprawdzić, czy podczas wizyty fizjoterapeutycznej wymagana jest wgląd do istniejącej dokumentacji klinicznej;
5) zawsze prosić o wydanie odpowiedniego paragonu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here