Sterylizacja narzędzi kosmetycznych – sterylizatory uv. Środki sterylizujące dermatic. – Zdrowie i dieta

0
5267

Szczypce do akupunktury, pilniki lub sztyfty z drzewa różanego – w modelowaniu paznokci różne narzędzia są stosowane bezpośrednio na skórze i paznokciach klienta.

Jeśli te urządzenia nie zostaną odpowiednio zdezynfekowane po użyciu, mogą stanowić pożywkę dla bakterii lub bakterii i dalej się rozprzestrzeniać. Może to dotyczyć nie tylko kolejnych klientów, ale także samej projektantki paznokci.

Dla ekspertki od projektowania paznokci Stefanie higiena jest z tych powodów najwyższym priorytetem. Oferujemy porady i doświadczenia, które pomogą Ci profesjonalnie utrzymywać salon paznokci i zapobiegać infekcjom paznokci.

Dermatic

Celem dezynfekcji w salonie paznokci jest zapobieganie przenoszeniu infekcji – na klienta lub projektanta paznokci. Nieprawidłowe czyszczenie narzędzi może przenosić bakterie, które powodują infekcję łożyska paznokcia, a nawet zarodniki, co może prowadzić do powstania grzyba paznokci.

Właściwa dezynfekcja zapewnia redukcję aktywnych zarazków, a sterylizacja służy do utrzymania w dużej mierze instrumentów do modelowania paznokci wolnych od zarazków. Te metody zakłócają przenoszenie przerażających infekcji. Do dezynfekcji i sterylizacji stosuje się środki chemiczne.

Można go również sterylizować metodami fizycznymi, takimi jak ciepło, ultradźwięki lub napromienianie. Ta metoda zabija nie tylko żywe i aktywne mikroorganizmy, ale także wszystkie ich prekursory i półprodukty, takie jak zarodniki grzybów.

Sterylizator do narzędzi kosmetycznych

W każdym przypadku podczas obchodzenia się ze środkami dezynfekującymi należy przestrzegać informacji o produkcie na opakowaniu. W przeciwnym razie agent może nie działać, a nawet powodować szkody, jeśli zostanie użyty nieprawidłowo.

Ważne jest również, aby chronić się za pomocą jednorazowych rękawiczek – substancja chemiczna nigdy nie powinna dotykać skóry ani nawet dostać się do oka, a opary nie powinny być wdychane. Aby skorzystać z pełnego działania środków dezynfekujących, ważne jest regularne sprawdzanie ich trwałości.

Ponadto ważne jest przestrzeganie instrukcji podanych na opakowaniu, a przede wszystkim czasu kontaktu. Instrumenty powinny zawsze być całkowicie zwilżone środkami, aby mogły pracować na całym narzędziu. Środków dezynfekujących nie należy rozcieńczać i nie należy ich ze sobą mieszać, w przeciwnym razie ich skuteczność może ulec pogorszeniu.

  • Przestrzegać informacji o produkcie na opakowaniu
  • Samoobrona w rękawiczkach
  • Brak kontaktu ze skórą i oczami
  • Nie wdychać oparów dezynfekujących
  • Sprawdź trwałość detergentu
  • Obserwuj czas kontaktu
  • Nie rozcieńczać ani nie mieszać środków dezynfekujących

Sterylizacja uv

Do czyszczenia w kąpieli ultradźwiękowej instrumenty muszą być przechowywane otwarte na specjalnych koszach. Podczas czyszczenia większych części upewnij się, że nie ma cieni akustycznych. Aby osiągnąć dobry wynik czyszczenia, w łaźni ultradźwiękowej powinna być obecna temperatura co najmniej 40 stopni Celsjusza.

Jeszcze wyższy poziom ułatwia odgazowanie roztworu czyszczącego (ze świeżo przygotowanym roztworem czyszczącym w ultradźwiękach, upewnij się, że urządzenie pracuje bezczynnie przez około 5 minut, tj. Bez instrumentów.) Spowoduje to odgazowanie roztworu czyszczącego przed użyciem.) Nadmierne obciążenie brudem w kąpieli ultradźwiękowej pogarsza efekt czyszczenia.

Roztwór czyszczący należy wymienić zgodnie z instrukcjami producenta! W praktyce pedicure czas sonikacji od trzech do pięciu minut przy częstotliwościach co najmniej 35 kHz powinien wystarczyć. Ważne jest, aby upewnić się, że miska ultradźwiękowa jest zawsze wystarczająco napełniona, a instrumenty są całkowicie pokryte płynem czyszczącym. Prostnic i turbin NIE wolno umieszczać w łaźni ultradźwiękowej!

Frezy, szlifierki i szlifierki diamentowe należy przechowywać wyłącznie w specjalnych stojakach (zaślepionych), aby uniknąć uszkodzenia styków. Zasadniczo ultradźwiękowe narzędzia należy następnie intensywnie przepłukać czystą wodą, najlepiej wodą zdemineralizowaną (wodą destylowaną). Kolejna zaleta wody destylowanej: Na instrumentach nie ma kamienia ani plam wodnych.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here