Patologiczny hazard – jak rozpoznać i jak leczyć uzależnienie od hazardu – Zdrowie i dieta

0
68

Kiedy ludzie tracą kontrolę nad zachowaniami hazardowymi, zawsze mają na nie wpływ ich bliscy. Na przykład przez straty finansowe i długi

Żadne inne uzależnienie nie jest tak powiązane z długiem jak uzależnienie od hazardu. Brakuje pieniędzy na ważne wydatki w rodzinie, na ubrania lub czynsz. Dlatego członkom uzależnionych od hazardu zwykle zaleca się doradztwo w zakresie długów.

Krewni są również obciążeni straconym zaufaniem i powtarzającymi się rozczarowaniami: uzależnienie od hazardu – podobnie jak inne uzależnienia – zwykle prowadzi do dużych obciążeń w rodzinie i związku partnerskim. Wielu graczy ukrywa swoje uzależnienie i kłamie, aby kontynuować grę.

Wskazówki dla członków uzależnionych od hazardu

Najwyższa zasada: chroń siebie i swoją rodzinę. Członkowie uzależnionego od hazardu są zawsze dotknięci. Dotyczy to szczególnie dzieci. Cierpią na przykład na skutek sporów i napięć w rodzinie. Gracz jest coraz mniej w domu, brakuje pieniędzy na ważne zakupy.

Uzyskaj porady dotyczące kroków, które możesz podjąć, aby pomóc sobie i swojej rodzinie, takich jak poradnia uzależnień lub poradnia rodzinna. Lub przejdź do naszej ogólnej strony na temat pomocy w uzależnieniu od hazardu.

Zanim przyjrzymy się, kto ponosi koszty terapii uzależnienia od hazardu, pozwól mi pokazać, w jaki sposób droga od decyzji „muszę zrobić terapię” do faktycznej terapii.

W pewnym momencie przychodzi moment, gdy mówisz, że nie może tak być. Muszę robić terapię z powodu uzależnienia od hazardu. Ścieżka ta jest długa i osoby dotknięte chorobą często dochodzą do tego wniosku. Osiem lat zajęło mi w 100% przekonanie, że muszę poddać się terapii, ponieważ w przeciwnym razie moje życie pójdzie kompletnie na marne.

Kto płaci za uzależnienie od hazardu?

Problemy z uzależnieniem od hazardu sprawiły, że moje życie było pod pełną kontrolą, a uzależnienie od hazardu miało wpływ na wszystko w moim życiu. Moja rodzina również bardzo cierpiała z powodu mojego uzależnienia. Zacząłem kilka prób, ale byłem tylko pół-sercem, więc po krótkim czasie przerwałem terapię i kontynuowałem hazard. Wyniki wyszukiwania były ogromne. Wysokie zadłużenie, niepełnosprawność fizyczna, upośledzenie pracy i prawie utrata mojej dziewczyny. Uzależnienie było raczej podstępne.

Nie chodzi o to, że uzależniasz się od hazardu z dnia na dzień. Rozwój uzależnienia od hazardu jest raczej długim procesem. W pewnym momencie droga się skończy, a dana osoba zdaje sobie sprawę, że jej zachowanie podczas gry wyrządza szkodę ludziom w ich życiu i sobie. Co zrobić, jeśli chcesz poddać się terapii uzależnienia od hazardu?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here