Korekcyjne obuwie dla najmłodszych – kapcie ortopedyczne dla dzieci. Buty typu walker, orteza stopowo-goleniowa – Zdrowie i dieta

0
191

Kapcie ortopedyczne

Czy masz również do czynienia z dylematem, jakie dzieci kupić w szkole? Albo machasz rękami, to tylko pantofle. W szkole dzieci przebywają głównie w domu, a te buty mają od pięciu do ośmiu godzin. Dlatego wybór odpowiednich butów jest ważny.

„Buty mają chronić je przede wszystkim przed zimnem, potem zimą i obrażeniami. Ważne jest, aby dzieci miały odpowiednie obuwie, które wspiera stopę i jej nie ogranicza ”, wyjaśnia fizjoterapeuta w centrum rehabilitacji Vitalclinic Magdalena Sikora.

Według eksperta obuwie powinno mieć mocną piętę i elastyczną podeszwę pod palcami i środkową częścią stopy. Niezbędna jest wystarczająca ilość miejsca na palce. „Jest to ważne dla prawidłowego wzrostu kości, ponieważ rosną one tylko w okresie dojrzewania. Jeśli stopa dziecka nie ma stabilnego domu dla niedojrzałych kości, istnieje niebezpieczeństwo rozwinięcia nabytych wad. Mogą również wystąpić problemy z kolanami, urazy kolan i ból kręgosłupa. ”

Orteza walker – czym jest?

Temat spacerowiczów lub inaczej pająków dla dzieci jest omawiany i szeroko dyskutowany wśród matek i ekspertów zarówno na świecie, jak i w naszym kraju. Podczas gdy jedna grupa uważa, że jest to tylko nieszkodliwa forma chwytania dziecka przez jakiś czas, druga grupa, w większości zawodowa, jest temu przeciwna. W niektórych krajach zdecydowali się nawet działać. W jaki sposób?

Na przykład od września w Kostaryce obowiązuje zakaz sprzedaży i promocji chodzików dla dzieci. Co się stało, kiedy zapadła tak radykalna decyzja? Rozporządzenie zostało zatwierdzone przez lokalne władze pod koniec marca, zacznie obowiązywać wczesną jesienią. Dlaczego matki w Kostaryce nie używają chodzika, pająka lub chodzika, jak to nazywamy na Słowacji?

Jest to często używane urządzenie, które spowodowało wiele obrażeń u dzieci i jest niebezpieczne dla prawidłowego rozwoju układu mięśniowo-szkieletowego dziecka. W ostatnich latach kraj zgłosił prawie 400 obrażeń małych dzieci.

Ortezy dla dzieci – jak wybrać odpowiednie obuwie

Twarz

Obuwie dziecięce musi mieć przestronny okrągły palec, który zapewnia wystarczającą przestrzeń dla palców. Im bardziej płaska jest wewnętrzna krawędź buta, tym lepiej, ponieważ kciuk jest w naturalnej pozycji i nie jest dociskany do innych palców. Uważaj na spiczasty kształt buta, który powoduje deformacje palców (kiwnięty kciuk, spięty palec, palce młotka).

Materiał wierzchni

Idealny jest naturalny materiał, skóra lub materiał, który jest wystarczająco miękki, aby pomieścić anatomiczny kształt stopy, oddychający i pochłaniający wilgoć.

Wkładka do obuwia

Stopy dzieci bardzo się pocą, a największym źródłem wilgoci jest podeszwa stopy. Dlatego każde obuwie, zwłaszcza zamknięte kroje, powinno być wyposażone w wkładkę lub wkładkę z materiału chłonnego (skóra, tkanina) w bieżniku wewnętrznym.

Opatek

Stopa musi być idealnie zamocowana w bucie. Nie powinno być żadnych niepożądanych bocznych ruchów pięty. Każde dziecko, zwłaszcza obuwie z zamkniętymi obcasami lub sandałami na całej pięcie, musi mieć wystarczająco sztywny, wysoki i długi obcas, tj. Wewnętrzny panel na pięcie cholewki buta.

Wytnij cholewkę

Dobre zamocowanie stopy zapewnia również odpowiednią cholewkę. Zalecamy sznurowane buty, ewentualnie zamykane za pomocą paska lub rzepu. W najmniejszych grupach rozmiarów wybierz tylko buty do kostki.

Elastyczność

Najbardziej elastyczne buty muszą znajdować się w miejscu, w którym stopa pochyla się podczas chodzenia, to znaczy w okolicy stawów palców. Sztywne i sztywne obuwie jest niewygodne podczas chodzenia, zwiększa zmęczenie i zakłóca zdrowy rozwój stóp. Elastyczność zależy nie tylko od rodzaju materiału cholewki, ale także od rodzaju, grubości i sztywności podeszwy. Im grubsza podeszwa, tym sztywniejsze są buty.
Dlatego zalecamy wybranie zgięcia podeszwy przy wyborze butów.

Właściwości tłumiące

Stały wpływ na twarde powierzchnie (beton, kostka brukowa) może również mieć negatywny wpływ na zdrowie stóp, co z czasem może powodować zużycie kości, stawów i chrząstki stawowej kończyn dolnych lub uszkodzenie kręgosłupa. Podeszwa o dobrych właściwościach tłumiących (styropor, guma, termin 3309/5000
elastomer oplastyczny-TPE, poliuretan-PUR), wkładki piankowe i anatomicznie ukształtowane wkładki wykonane z elastycznych materiałów.

Obcas

Obcasy butów dziecięcych muszą być możliwie niskie, z dużym bieżnikiem, aby utrzymać stabilność dziecka. Buty na wysokich obcasach są absolutnie nieodpowiednie dla dzieci.

Waga

Dziecko wykonuje od 18 do 20 tysięcy kroków dziennie, więc waga obuwia powinna być jak najniższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here