Probiotyki mogą zmienić jakość naszego życia – Zdrowie i dieta

0
17

Probiotyki jako cudowne lekarstwo. Są uważane za waleta wszystkich transakcji: tak zwane „probiotyki”. Tłumaczone to znaczy „na całe życie”, ale tak naprawdę powinieneś powiedzieć „Conbiotika” – z życiem.

Ponieważ kapsułki, jogurty i proszki zawierają żywe szczepy bakteryjne. Bakterie, które mają wspierać „rodzinę” bakterii naszego organizmu w jelitach. Są one częścią mikrobiomu, bakteryjnego świata, który wpływa również na życie ludzkich komórek na skórze i płucach.

Niemal co tydzień pojawiają się nowe wyniki badań ze świata „dobrych” bakterii. Zwiększ obronę, aby złagodzić depresję. Brzmi jak lek o nieograniczonych możliwościach. I coraz więcej produktów wchodzi na rynek.

W supermarkecie, drogeriach i aptekach zastanawia się: Które bakterie są nadal żywnością funkcjonalną, więc nowy Produkt ze świata „Poddaj się swojej kondycji”, a które już są narkotykami? A ile mogę się spodziewać po tym produkcie?

Probiotyki pomagają w problemach trawiennych

Nagła biegunka lub przez kilka dni brak wypróżnień lub brak wypróżnień – wszyscy doświadczają w życiu zagrażających życiu objawów, które zwykle są nieszkodliwe, ale nadal niepokoją. Probiotyki mogą pomóc.

Co czwarty Niemiec cierpi na funkcjonalne problemy trawienne. Są również najczęstszym powodem wizyty u gastroenterologa. Kontrolowane badania wykazały, że kultury probiotyczne mogą pozytywnie wpływać na objawy zespołu jelita drażliwego.

Nieswoisty ból brzucha, zaparcia, zmiana z zaparć na biegunkę lub wzdęcia (meteorizm) i wzdęcia: Objawy zespołu jelita drażliwego są różnorodne. Mogą być spowodowane zarówno bakteryjnymi procesami zapalnymi w jelicie, jak i zmianą wrażliwości narządów wewnętrznych.

Terapia jelitowa probiotykami

Gastroenterolodzy zgadzają się, że probiotyki mogą być przydatne w leczeniu objawowym. Wniosek ten potwierdzają pozytywne wyniki dwunastu z 16 kontrolowanych badań. W randomizowanym kontrolowanym badaniu z podwójnie ślepą próbą uczestniczyło 267 pacjentów z zespołem jelita drażliwego z zaparciami i meteorytem. Otrzymywali jogurt ze specyficznym bifidokulturą lub jogurt bez probiotyków dwa razy dziennie przez sześć tygodni w grupie kontrolnej.

Po trzech tygodniach w grupie probiotycznej u prawie 18 procent więcej pacjentów niż w grupie kontrolnej objawy zmniejszyły się o dziesięć procent w porównaniu do wartości wyjściowej. Po sześciu tygodniach leczenia Bifidobacterium prawie dwukrotnie więcej pacjentów z zaparciami doświadczyło znacznej poprawy. W związku z tym bifidokultury są odpowiednie do zharmonizowania środowiska jelitowego i do znacznego zmniejszenia symptomatycznych dolegliwości zespołu jelita drażliwego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here