W przypadku wydarzeń i wydarzeń zaplanowanych organizator będzie musiał określić poziom ryzyka zapobiegawczego, stosując wyniki przedstawione w algorytmie Maurer.
Na podstawie uzyskanego wyniku organizator będzie mógł sprawdzić liczbę karetek pogotowia ratunkowego, transportu, zespołów ratowników pieszych, jednostek medycznych i lekarzy, którzy muszą być obecni na miejscu zdarzenia. Plan ratunkowy musi zostać sformułowany poprzez:
- analiza ryzyka czynników specyficznych dla zdarzenia;
- analiza zmiennych powiązanych ze zdarzeniem (np. liczba uczestników);
- kwantyfikacja zasobów potrzebnych do ograniczenia ryzyka;
- identyfikacja problemów logistycznych / organizacyjnych.
Ekipa ratunkowa – na przykładzie sytuacji wypadkowej.
Paulina Nowak zostaje potrącona przez samochód i pozostaje nieprzytomny na ziemi. Niedługo potem przybywa karetka, ostrzegana przez przechodniów. Odpowiedzialny ratownik, pan Franciszek, dowiaduje się, że pani Nowak doznała urazu czaszkowo-mózgowego. Pani ma dokument ze swoimi danymi osobowymi i wskazaniem, że ma CIP. Franciszek informuje pobliski szpital i przygotowuje poszkodowaną do transportu karetką.
Podczas transportu do szpitala kantonalnego Irina skontaktuj się z lekarzem rodzinnym Franciszkiem aby uzyskać informację, czy występują inne problemy zdrowotne. Później, w sali szpitalnej, personel poinformował panią Nowak, że dyżurująca doktor Paulina, skonsultowała się z CIP, by poradzić sobie z nagłym wypadkiem.
Zabezpieczenie medyczne imprez
Zobaczmy, co to tak naprawdę jest i jakie obowiązki spoczywają na organizatorach wydarzeń (nawiasem mówiąc, „organizatorami imprez są każdy, kto organizuje jakieś wydarzenie lub wydarzenie, nawet non-profit”). Brzmi ono: „Organizacja wydarzeń i manifestacji wszelkiego rodzaju i konotacji, zwłaszcza jeśli to samo przypomina znaczny napływ ludzi, musi być zaplanowana i realizowana z priorytetowym celem zapewnienia maksymalny poziom bezpieczeństwa możliwy dla uczestników, osób pomagających i zaangażowanych w jakąkolwiek funkcję, nawet jeśli tylko dlatego, że są przypadkowo obecni na danym obszarze. ”
W związku z tym wydarzenia i pokazy, niezależnie od tego, gdzie się odbywają, na zewnątrz lub w pomieszczeniu, planowane lub organizowane w celach sportowych, rekreacyjnych, społecznych, promowane przez osoby prywatne, organizacje non-profit lub przez dowolne społeczeństwo lub organizację gospodarczą, muszą być klasyfikowane w odniesieniu do poziom ryzyka lub prawdopodobieństwo potrzeby pomocy medycznej na podstawie następujących zmiennych:
- rodzaj wydarzenia;
- charakterystyka miejsca;
- frekwencja publiczna.