Dieta fenotypowa

0
714

Czym jest dieta fenotypowa?

Czy potrafisz kontrolować swoje genetyczne przeznaczenie? Czy jesteś skazany na wyniszczające choroby z powodu „złych genów”?

Odpowiedź brzmi: potężna strategia zwana odżywianiem fenotypowym może pomóc w modulowaniu ekspresji twojego unikalnego kodu genetycznego, a tym samym znacznie zmniejszyć ryzyko zachorowania. Odżywianie fenotypowe wykorzystuje określone składniki odżywcze o ukierunkowanym działaniu biochemicznym i genetycznym, aby chronić cię przed chorobą.

Jednym z najważniejszych zagrożeń dla zdrowia i długowieczności jest zespół metaboliczny, zaburzenie mało znane opinii publicznej, ale szybko staje się niezwykle ważnym problemem zdrowia publicznego. Ta śmiertelna, powszechna choroba dotyka w przybliżeniu jedną na pięć osób ogółem, przy jeszcze wyższych wskaźnikach wśród niektórych grup etnicznych

Stosując fenotypową strategię odżywiania, możemy pomóc w ochronie przed śmiertelnymi zagrożeniami związanymi z chorobami sercowo-naczyniowymi związanymi z zespołem metabolicznym.

Dieta na kręgosłup

Dieta na uszkodzenia rdzenia kręgowego to dieta, z której każdy może skorzystać. Jedząc różnorodne zdrowe produkty, twoje ciało będzie w pełni zaopatrzone w niezbędne składniki odżywcze. Produkty na uraz rdzenia kręgowego powinny korzystnie wpływać na zdrowie fizyczne i psychiczne.

Zdrowa dieta, ciało i umysł doprowadzą do szczęśliwego powrotu do zdrowia. Zapoznaj się z naszym artykułem na temat niezbędnych witamin, które należy wziąć na uraz rdzenia kręgowego, aby dowiedzieć się, które witaminy są najbardziej skuteczne w regeneracji.

Jak stosować diety z rozwagą?

Jeśli jesteś opiekunem, postaraj się upewnić, że osoba, którą się opiekujesz, dobrze je i pije. Jedzenie ograniczonej diety lub niedostateczne jedzenie może prowadzić do niedożywienia.

Niedożywienie może być spowodowane przez:

  • niektóre choroby, takie jak rak
  • niektóre leki, jeśli zakłócają zdolność organizmu do przyjmowania składników odżywczych
  • problemy z fałszywymi zębami (protezy) utrudniające jedzenie
  • problemy z połykaniem i żuciem
  • brak apetytu
  • utrata zapachu lub smaku
  • depresja

Jeśli osoba, którą się opiekujesz, nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych, jej leczenie może również nie działać.

Staraj się zachęcać do dobrego odżywiania i nawodnienia oraz spraw, aby posiłki były przyjemne dla osoby, którą się opiekujesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here