Terapia mikrobiologiczna

Terapia mikrobiologiczna

Przyszedł czas, żeby powiedzieć Wam coś więcej na temat terapii mikrobiologicznej, która została mi zalecona po otrzymaniu wyników badań mikroflory jelitowej (zobacz co drzemie w moich jelitach:)). Jedno wynika z drugiego – nie będę się o tym rozpisywać, lepiej opowiedzieć:

 

Warto dopowiedzieć czym powinien charakteryzować się idealny probiotyk:

– powinien mieć ludzkie pochodzenie

– powinien być oporny na działanie kwasu solnego i żółci (przed nim długa droga zanim dotrze do celu – jelita)

– posiadać zdolność kolonizacji przewodu pokarmowego

– posiadać zdolność przylegania do nabłonka jelitowego

– produkować substancje przeciwdrobnoustrojowe

– korzystnie oddziaływać na zdrowie człowieka

– być bezpieczny

źródło: Mikrobiota 2015

 

DOKŁADNE ZALECENIA TERAPII MIKROBIOLOGICZNEJ

Faza wstępna (1 miesiąc): 

ProSymbioflor (martwe szczepy Enterococcus i Escherichia coli): rozpocząć od 2 razy dziennie po 1 kropli

zwiększyć dawkowanie o 1 kroplę dziennie do osiągnięcia dawki 2 razy dziennie po 20 kropli

Faza 1 (5 miesięcy):

ProSymbioflor: raz dziennie po 20 kropli

Symbioflor 1 (Enterococcus faecalis) : 2 razy dziennie po 20 kropli

W trakcie terapii mikrobiologicznej zaleca się przyjmowanie preparatu SymbioLact Pur w celu stabilizacji środowiska jelit. Jest to preparat uzupełniający dietę. Zawiera on bakterie Lactobacillus acidophilus i Bifidobacterium lactis oraz dodatkową biotynę i inulinę (błonnik pokarmowy). Preparat jest całkowicie pozbawiony białek mleka, cukrów mlecznych, glutenu i soi. Przyjmować jedną saszetkę raz dziennie.

paczkaWPIS

CENA TERAPII (6 miesięcy)

Butelki ProSymbioflor i Symbioflor1 + przesyłka z Niemiec = 1023 zł

Saszetki SymbioLact Pur = 534 zł

Oczywiści te zalecenia są skrojone na miarę mojego jelita – w Waszym przypadku może być inaczej, inne dawkowanie, inaczej dobrane szczepy bakterii. Oczywiście na bieżąco będę relacjonowała Wam stan mojego samopoczucia 🙂 Mam nadzieję, że terapia mikrobiologiczna definitywnie przypieczętuje remisje wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (CU)!

terapia1WPIS terapia2WPIS

 16 thoughts on “Terapia mikrobiologiczna”

 • Dzień Dobry! jestem na podobnej terapii mikrobiologicznej zaleconej przez Instytut Mikroekologii w Poznaniu. Jestem ciekawa jakie jest miesięczne zużycie u Pani preparatów Symbioflor? ( przy dozowaniu 1*dziennie po 20 kropli ProSymbioflior i 2*dziennie po 20 kropli Symbioflor1 zużywam odpowiednio 2 i 4 butelki miesięcznie )
  Pozdrawiam

 • Cześć,
  Napisz proszę jak terapia, czujesz, że pomaga?
  Rozumiem, że w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu masz lekarza, który to wszystko Ci przepisał i wskazał gdzie zakupić? Jak możesz podaj nazwisko lekarza i jego specjalizację.
  Dzięki, pozdrawiam.

 • Cześć,
  przepisane preparaty pomogły?
  Jestem dopiero co po badaniach i zastanawiam się nad zakupem…
  Mam też zapisane Symbioflor 2 czego tutaj nie widzę.

 • Czy Instytut w Poznaniu wskazuje konkretne miejsce w ktorym mozna kupic probiotyki? Czy podaje tyko nazwy preparatow i mozna je zakupic w dowolnym miejscu? Jak to wyglada w momencie zakupu probiotykow?

 • Witaj! Właśnie dostałam wyniki i również dostałam takie zalecenia jak Ty…Jak Ty obliczyłas ile otrzebujesz tych butelek, ja po prostu nie wiem jak to ogarnąć…jestem przerażona cenami…nie ma możliwości jakichs zamienników w Polsce…
  Najważniejsze…Jak sie czujesz ????Bo jeśli to jeszt jakaś sciema to mnie na to nie stać;(

  • Już odpisałam na Twojego maila, którego do mnie wysłałaś 🙂 ale wkleję jeszcze tutaj, może ktoś jeszcze będzie miał podobne pytanie: faktycznie, wszystko to kosztuje bardzo dużo… 🙁 ja wykupiłam celowe probiotyki na pół roku, potem już nie. Ciężko mi powiedzieć Ci szczerze jak bardzo mi pomogły, ponieważ przyjmowałam je już w momencie kiedy czułam się dobrze. Ta terapia miała utrzymać to, co udało mi się wypracować dietą. Pewne jest jedno, że nadal czułam się dobrze i coraz lepiej. A czy przyjmowałaś już jakieś inne probiotyki, może warto skonsultować wyniki z niezależnym dietetykiem lub lekarzem, może udałoby się to połączyć z innymi probiotykami.
   Ja aktualnie przyjmuję już od roku vivomixx teraz zamówiłam sobie dodatkowo na próbę napój probiotyczny joy day.

   • Ja rowniez przyjmuje probiotyki z Instytutu Mikroekologii juz 4 miesiac i jest duza poprawa. Zaczynalam od PeoSymbioflor przez miesiac, potem 8 tyg Symbioflo1 i teraz przez kolejne 8 msm przyjmowac na zmiane Symbioflor 1 i 2. Mi pomaga bo mam problem z obfitym wzrostem bakterii Coli i Entetococuss i po tych probiotykach czuje sie o wiele lepiej niz po antybiotykach. Dodatkowo pije przez caly czas kuracji Symbiolact Comp.

 • Czy leczenie przynosi jakiekolwiek pozytywne skutki w dluzszej perspektywie czasu, oplaca sie w to inwestowac pieniedze, czy lepiej kupic inny probiotyk ?

  Znalazlem ze na ebay-u jest najtaniej przysylaja tez do polski jak kogos interesuje .

  • Nie, niestety nie zrobiła. Po prostu czułam się dobrze. choć teraz trochę żałuję, bo nie mam jasnego potwierdzenia, że poprawiły stan flory bakteryjnej.

 • WItam,
  przymierzam się właśnie do zakupu ProSymbioflor, Symbioflor 1 i Symbiolakt.
  Instytut Mikroekologii zaleca zakup z Niemiec, a na stronie apo-discunter te probiotyki są tańsze.
  Orientujesz się, czy te preparaty w Polsce to oryginalne produkty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *