Jak TO dobrze załatwić?

Jak TO dobrze załatwić?

Każdy wpis na tym blogu nawiązuje pośrednio lub bezpośrednio do stanu zdrowia naszych jelit. Sama zmagam się z chorobą jelit i rzeczy, które Wam polecam sprawdzam najpierw na sobie. Jeśli idzie o jedzenie sprawa jest o tyle skomplikowana, że czasami reagujemy na różne produkty inaczej – każdy z nas jest bowiem inny. Dzisiaj chciałabym polecić Wam rozwiązanie, które pomoże KAŻDEMU – małemu, dużemu, młodemu, staremu, zdrowemu czy choremu.

Chodzenie do toalety jest rzeczą absolutnie naturalną i niewiele osób zadaje sobie pytane, czy ja TO dobrze robię? Pomyśleć można: co za durne pytanie! Jest sedes, zdejmuje się spodnie i do dzieła! 🙂 Okazuje się bowiem, że ta na pozór naturalna dla nas pozycja, naturalną nie jest. Wprost przeciwnie, utrudnia nam życie, szczególnie jeśli pojawi się problem z wypróżnianiem.

Spójrzcie na te obrazki, świetnie pokazują sedno problemu.

Zdjęcie pokazuje sytuację, kiedy nasz tułów w stosunku do ud jest nachylony pod kątem 90 stopni – taką pozycję przyjmujemy siadając na sedesie. Mięśnie naciskają na końcowy odcinek jelita grubego nie pozwalając mu swobodnie pracować.

90stopni

Spójrzcie jak wygląda jelito grube, kiedy nasze ciało ustawimy pod kątem 35 stopni! Mięśnie pozwalają wtedy na swobodną pracę jelita i łatwiejsze wypróżnianie. Takie ułożenie jelita nie jest możliwe w pozycji 90 stopni.

35 stopni

Co należy zatem zrobić? Spokojnie, nie sugeruję robienia kupy na kucaka w toalecie 🙂 . Jest na to lepszy sposób, który przetestowałam na sobie. Będąc w jednym z supermarketów budowlanych kupiłam taboret – który staje się pomocnikiem w ustawieniu ciała pod kątem 35 stopni siedząc na sedesie.

Na rynku pojawiła się już firma produkująca podstawki pod nogi do wygodnego wypróżniania. Co prawda mój taborecik nie jest profesjonalną podstawką dedykowaną codziennemu wypróżnianiu, ale… przecież ważny jest efekt, czyli zdrowa kupa bez wysiłku, podrażniania i stękania 🙂 .

 

Źródło zdjęć: squattypotty.com

 



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *